На сьогоднішній день термобілизна є практично у кожної людини. Воно використовується при заняттях спортом, зимової риболовлі, туризмі і навіть на постійній основі в повсякденному житті. І це не дивно адже, коли наступають похолодання? всі намагаються не тільки зігріти свій організм, але і уникнути намокання одягу через потовиділення. Щоб такі предмети гардероба зберігали свої функції і виглядали гідно, потрібно правильно за ними доглядати.

Рекомендації по догляду


Незалежно від того, яку саме модель ви придбали, будь то кальсони, кофта або майка, важливо дізнатися, як їх випрати і висушити. Дані вироби відрізняються від звичайного одягу, тому і догляд буде трохи іншим. У цій статті ми обговоримо:

 

  • допустиму температуру при пранні,
  • прийнятні миючі засоби
  • і правильна сушка.


Почнемо по порядку. Щоб зрозуміти, як правильно доглядати за термобілизна, з самого початку вивчіть ярличок з порадами від виробника. На ньому ви знайдете рекомендацію не нагрівати температуру вище 30 градусів. Деякі моделі, в залежності від складу можуть допустити і теплішу воду. Однак, найчастіше використовується такий норматив. Це актуально як при машинної, так і при ручному пранні. В останньому випадку бажано вибирати делікатні режими, так як вони завжди виставлені на низьку температуру. Така умова обов'язково для виконання. Адже головною особливістю термобілизни є обігрів тіла за рахунок швидкого відведення вологи від організму. Матеріали, з яких виготовляються такі вироби, наприклад синтетика, не люблять високих температур. Як, втім, і будь-які вироби з подібним не натуральних волокон. І навіть комбіновані моделі з додаванням бавовни або вовни мериноса є вибагливими до гарячої води. Все тому що дані вироби мають тонку структуру і при термообробці вона може пошкодиться. Надалі неправильної прання термобілизна може не справлятися з швидким відведенням води. Крім того, необхідно, щоб дана одяг щільно прилягала до тіла. А при неправильно виставлених градусах води вона може розтягнутися і звисати. Через це, виріб також не зможе повноцінно відводити вологу.


Вирішуючи, як правильно прати термобілизну зверніть особливу увагу на м'які миючі засоби. Вони не повинні містити агресивних хімікатів, хлору або відбілювачів. У магазинах можна знайти порошки, призначені спеціально для цього виду одягу. Якщо таких не знайшлося, тоді потрібні делікатні засоби. Вони добре справляються з забрудненнями і при цьому не склеюють і не пошкоджують мікроскопічні волокна тканини. Завдяки цьому протягом довгого періоду часу ваша термоодежда буде справлятися зі своїми функціями.
Назавжди забудьте про сушіння білизни в машинці. І для тих, хто цікавиться чи можна сушити термобілизна на батареї, відповідь немає. Це все тому, що даний предмет гардероба вибагливий до нагрівання. Така білизна потрібно просто розвісити в добре вентильованому приміщенні. А краще на вулиці, але тільки в тіні. Тоді пори волокон зможуть добре провітритися і не склеїти.


Додаткові поради


У зв'язку з тим, що термокомплекти досить ніжні в обігу, для них неприпустимо сильне віджимання. Значить для машинного прання слід вибирати самий мінімальний віджимання. Якщо ж ви перете руками, тоді не потрібно викручувати виріб. Просто розстеліть рушник і викладіть білизна на нього, нехай стече, а потім вже можна буде розвісити. Будь-які грубі дії, у вигляді якісного віджимання, можуть пошкодити структуру тканини, що вплине на її функціональні можливості.


Чи можна гладити термобілизна? Як правило, немає. Однак, в деяких випадках допускається прасування прі не сильному нагріванні праски поверх вологої марлі. Такі дані повинні бути вказані виробником на етикетці, інакше виріб пошкодиться.


Як бачите, доглядати за термобілизна не так вже й складно. Просто потрібно запам'ятати перераховані вище особливості і впевнено діяти. Адже сама по собі прання також є необхідною умовою. Вся справа в тому, що коли тканина вбирає піт і шкірне сало, волокна вироби, що мають структуру сот наповнюються. І чим щільніше вони заповняться, тим гірше буде дихаючий ефект і відведення вологи. Тому бажано прати повсякденні моделі хоча б один раз в три дні. Якщо термобілизна використовується при підвищеному потовиділенні, наприклад, під час спорту, тоді варто подумати про прання після кожного використання. Загалом, вирішальним фактором буде ступінь забруднення вашого вироби у вигляді поту.

 


Не потрібно занадто переживати про те, щоб запам'ятати всі рекомендації в точності. Хороші виробники необхідну інформацію вказують на ярлику. Моделі, гідні вашої уваги можна купити на сайті https://markamoda.com.ua/.