На сьогоднішній день багатьом полюбився такий предмет гардероба, як халат. Для деяких, це аксесуар носиться після душа, лазні або походу в басейн. Інші використовують його, як домашній одяг. А хтось любить ніжитися в його обіймах після робочого дня. У різних людей халат викликає різноманітні почуття. Однак, щоб дане вироби послужило нам довгу службу, потрібно правильно за ним доглядати.

 

 

Рекомендації по обслуговуванню


Халати можуть бути створені з найрізноманітніших тканин. Від цього буде залежати і спосіб догляду за ним. Незважаючи на це, існують основні поради в тому, як правильно прати халати. Для цього потрібно:


• добре вивчити етикетку,
• визначити температурний режим,
• підібрати миючі засоби
• і висушити правильним чином.

 

Абсолютно на всіх видів продукції виробник вже вказав, чи можна прати халат в машинці, при якій температурі і доречно прасування. Перш ніж слухати поради оточуючих, якісно ознайомтеся з рекомендаціями виробника.


Визначивши, при якій температурі можна прати халат, який ви маєте, дотримуйтесь ці показники. Наприклад, для шовкових виробів можна нагрівати воду до 20 градусів. Бавовняні моделі менш вибагливі, вони здатні витримати практично киплячу воду. Однак не варто зловживати такими показниками, адже так халат швидше втратить свою форму.Все залежить від того, як часто ви перете халат. Якщо даний предмет гардероба ви будете освіжати регулярно, не чекаючи сильних забруднень, тоді вибирайте середню температуру. Так ви зможете довше насолоджуватися естетичним виглядом і м'якістю.


Крім того, стан вашого халата безпосередньо залежить від миючих засобів, які будуть використані. Для кольорових виробів придбайте порошки, що зберігають яскравість тканини. А для білих моделей, не використовуйте засоби містять відбілювачі. Можна додавати спеціальні кондиціонери та ополіскувачі, це позитивно вплине на м'якість вироби.


Більшість моделей можна сушити як на свіжому повітрі, так і в спеціальних сушках. Однак, краще не користуватися при цьому прищіпками, а просто розвісити халат на плічках. Тоді виріб не матиме вигинів, а рівномірно висохне на вішалці.


Як доглядати за махровим халатом?


Дана модель не надто вибаглива. Такий халат можна прати при різних температурних режимах, проте не варто перевищувати 60 градусів. Багато хто запитує: чи можна прати махровий халат в пральній машині? Так можна. Однак пам'ятайте, що цей предмет гардероба вбирає в себе велику кількість води. Тому не варто забивати барабан повністю. Якщо модель щільна або двостороння, її краще прати окремо. Таке застереження добре вплине на якість прання і продовжить службу вашої машинки.


А як прати махровий халат вручну? Тут також потрібно дотримуватися температурного показник не вище 60 градусів. Замочіть вироби в тазу, попередньо розчинивши в ньому миючий засіб. Дайте йому трохи отмокнуть. Після цього прополощіть халат в декількох водах. З махрових виробів досить просто видаляється бруд. Тому, як правило, немає необхідності в додатковому виведенні плям. Однак, якщо є така потреба, то можна скористатися не агресивними засобами або потерти потрібне місце милом.


Вирішуючи, як прати халат, в машинці або вручну, скористайтеся старим радою, щоб розправити ворс. Для цього, прополощіть виріб після основного прання в підсоленій воді. Після такої процедури ворс випрямиться і не буде злипатися. Це зробить халат більш м'яким, а також додасть естетичний вигляд.